Projekty


Bezdrátový reproduktor.

AktivnĂ­ reproduktor

Hlavním podnětem ke konstrukci bylo objevení multifunkčního modulu na ebay. Existuje jich více podobných typů, obvykle ale s identickou funkcionalitou. Nejzajmavější funkcí je pravděpodobně Bluetooth konektivita. Ale ani příjem FM rádia či přehrávání z USB disku a SD karty nejsou k zahození.

MultifunkÄŤnĂ­ audio modul MultifunkÄŤnĂ­ audio modul.

Výstup audio modulu je potřeba patřičně zesílit - dle použitých reproduktorů. V mém případě jsou použity reproduktory z nějakého auta s impedancí 4 ohmy a max. výkonem 7W.

ZesilovaÄŤ

Zařízení je určeno spíše do garáže a podobných prostor - prostě pro zpříjemnění atmosféry, rozhodně ne pro audiofily a lidi s vytříbeným sluchem. Zvuk bude v 99% případů pocházet z MP3 formátu a občas ještě přenesený pomocí bluetooth. Je tedy jasné, že od reproduktoru nelze očekávat výtečnou audio kvalitu ale spíše průměr. Zesilovač je tedy použit taktéž průměrný - katalogové zapojení TDA7297 opět z ebay, včetně chladiče asi za 100Kč.

ZesilovaÄŤ 2x15W ZesilovaÄŤ 2x15W.

Při výsledné montáži bylo zjištěno, že i při použití více než dostatečně dimenzovaného transformátoru s minimální (v podstatě nulovou) délkou společného vedení je výsledné rušení od audio-modulu opravdu nesnesitelné. Napájení má tedy 2 oddělené zdroje - klasický transformátor pro zesilovač a malý spínaný zdroj 5V pro audio-modul.

HotovĂ˝ reproduktor HotovĂ˝ reproduktor.